Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ: Иранските нуклеарни разговори продолжуваат следната недела

Официјални претставници од Иран, Кина, Русија, Франција, Германија и Велика Британија следната недела ќе ги продолжат разговорите за враќање на Соединетите Американски Држави во нуклеарниот договор со Иран од 2015 година, по „конструктивната размена“ на мислења оваа недела, соопшти денеска Европската унија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close