ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ и ветува милиони евра на Литванија за решавање на мигрантската криза

Европската унија и вети помош од десетици милиони евра на Литванија за решавање на мигрантската криза, за која ги обвинува соседна Белорусија и нејзиниот авторитарен претседател Александар Лукашенко, пренесува Бета.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close