Svet.SlajderСветСвет.Портал

ЕУ и Кина на чекор до договор за бизнис инвестиции

Договорот се очекува да биде финализиран оваа недела. Тоа ќе им овозможи на компаниите од ЕУ подобар пристап до кинескиот пазар и ќе ги подобри условите за конкуренција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close