ЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ го осуди воениот удар во Мјанмар

Европската унија најостро го осуди денеска воениот удар во Мјанмар и повика на итна обнова на легитимната власт во земјата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close