ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ ги зајакнува санкциите кон Белорусија

Европската унија планира да ги зајакне санкциите против Белорусија откако властите на земјата принудија авион на Рајанер да слета и уапсија опозициски активист и неговата партнерка, изјави хрватскиот министер за надворешни работи Гордан Грлиќ Радман по денешниот состанокот со колегите од ЕУ во Лисабон.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close