Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ ги повика ерменските противници на дијалог

Високиот претставник на ЕУ за надворешна политика и безбедност Жозеп Борел разговараше со ерменскиот министер за надворешни работи Ара Ајвазјан за сериозноста на внатрешната политичка состојба во земјата и ги повика земјите на дијалог.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close