0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ финансира набавка на брзи тестови за коронавирус

Европската комисија издвои 100 милиони евра за купување од 15 до 22 милиони брзи тестови за Ковид-19.

Back to top button
Close
Close