Svet.SlajderСвет

ЕУ, Египет и Јордан ги повикаа Израелците и Палестинците за продолжување на преговорите

Министрите за надворешни работи на Франција, Египет и Јордан денеска одржаа состанок во Аман за да разговараат за блискоисточниот конфликт.

Back to top button
Close
Close