ЕвропаЕвропа.ПорталСвет.Слајдер

ЕУ ќе воведе такси за САД поради субвенционирање на Боинг

Европска Унија следната недела ќе воведе такси на увозот на артикли од САД во вредност од четири милијарди долари поради американските субвениции за производителот на авиони Боинг, најавија неименувани дипломати на ЕУ

Back to top button
Close
Close