Европа

ЕУ ќе воведе санкции за четворица Руси поради труењето на Навални

Европската унија ќе воведе санкции за четворица Руси поради труењето на најистакнатиот критичар на Владимир Путин, Алексеј Навални, тврдат три лица запознаени со случајот, цитирани од Блумберг.

Back to top button
Close
Close