0_Web_Насловна-слајдерSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ ќе укине дел од рестриктивните мерки за патување во текот на летото

Земјите-членки на Европска Унија денеска се согласија да укинат дел од ограничувањата за патувања во текот на летото, а целосно вакцинираните туристи ќе бидат ослободени од вакцинација или изолација, изјавија неуменувани дипломати

Back to top button
Close
Close