Европа

ЕУ ќе следи трансакции со биткоини

ЕУ планира да направи измени во постојните закони за да овозможи следење на трансферите на биткоин и со нови закони ќе ги принудат компаниите што вршат трансфери во биткоини или други крипто-валути да собираат информации за примателот и испраќачот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close