ЕвропаСвет.Слајдер

ЕУ ќе плаќа повисоки цени за вакцините против Ковид-19 на Фајзер и на Модерна

Американските фармацевтски компании Фајзер и Модерна ги зголемија цените на вакцините против Ковид-19 за земјите-членки на Европска Унија, објави денеска Фајненшл тајмс

Back to top button
Close
Close