Svet.SlajderБизнисЕвропа

ЕУ ќе го разгледа Договорот помеѓу Русија и Германија за гасоводот Северен поток 2

Европска Унија денеска повтори дека гасоводот Северен поток 2 помеѓу Русија и Германија не е од заеднички интерес на ЕУ, но дека ќе го разгледа постигнатиот Договор меѓу Вашингтон  и Берлин

Back to top button
Close
Close