ЕвропаСвет.Слајдер

ЕУ ќе ги удвои напорите за да го сочува иранскиот нуклеарен договор

Европската унија соопшти дека ќе ги удвои напорите за зачувување на нуклеарниот договор со Иран, иако го обвини Техеран за „сериозно кршење“ на обврските што ги презеде во договорот од 2015 година со натамошното збогатување на ураниум.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close