0_Web_Актуелно0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderSvet.SlajderПолитика

ЕУ ќе ги олесни ограничувањата за патувања од САД и седум други земји, меѓу кои и за Северна Македонија

Патниците од САД, Албанија, Хонг Конг, Либан, Макао, Македонија, Србија и Тајван треба полесно да влегуваат во Унијата, изјави португалското претседателство со ЕУ за германската агенција.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close