0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ досега извезе околу 200 милиони дози вакцини

ЕУ досега извезе околу 200 милиони дози вакцини, потврди потпретседателот на Европската комисија, Марош Сефковик.

Back to top button
Close
Close