Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ договори потенцијална набавка на 1,8 милијарди дози вакцини од „Фајзер/Бионтех“

Европската унија потпиша голем договор за можна набавка на 1,8 милијарди дози антиковид вакцини од компанијата Фајзер/Бионтех до 2023 година, со што се зајакна нејзината поддршка за компаниите и нивната нова технологија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close