0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

ЕУ до крајот на 2021 година добива 200 милиони вакцини „Џонсон & Џонсон“, за кои не е потребна втора доза

-Првите дози ги напуштаат магацините, рече портпаролот на Европската комисија на прес-конференција. Информацијата ја потврди и Питер Лиси, еден од германските претставници во ЕУ од редовите на ЦДУ - партијата на германската канцеларка Ангела Меркел.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close