0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ денеска очекува одобрување на вакцината на АстраЗенека

Европската унија попладнево очекува препорака од Европската агенција за лекови (ЕМА) за употреба на вакцината на АстраЗенека, а во меѓувреме од фармацевтската компанија до Унијата дојде понуда за зголемување на испораката за осум милиони дози.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close