0_Web_Избор на уредникот0_Web_Насловна-слајдерДописници СветМКДПолитика

ЕУ да го исполни солунското ветување од 2003 година, местото на Западен Балкан е во Унијата

На солунската агенда од 2003 година за европската перспектива на Западен Балкан, на ветувањето на ЕУ за државите од регионот, но и на вклучувањето на балканските земји во дискусијата за иднината на Европа, се осврнаа учесниците на конференцијата „Западниот Балкан учествува во дијалогот за иднината на Европа“ што вчера се одржа во Солун, јави дописничката на МИА од Атина.

Back to top button
Close
Close