Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ бара итен прекин на воените активности во Нагорно Карабах

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел нагласи дека последните извештаи од зоната на конфликтот во Нагорно Карабах се „сериозно загрижувачки“.

Back to top button
Close
Close