0_Web_АктуелноSvet.SlajderЕвропа

ЕУ ја зголеми донацијата на вакцини до 200 милиони дози до крајот на годината

Европската унија и нејзините земји-членки до крајот на годината ќе донираат најмалку 200 милиони дози на вакцини против Ковид-19 во земји со ниски и средни приходи, соопшти денеска Европската комисија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close