Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ ја продолжува мисијата за ембарго за оружје кон Либија до 2023 година

Европската унија ја продолжува својата воена мисија во Средоземното море за две години, како дел од ембаргото на ОН за вооружување кон Либија, која е зафатена со конфликти, изјавија високи претставници на ЕУ.

Back to top button
Close
Close