Svet.SlajderСветСвет.Портал

ЕУ ја прекина развојната помош за Мјанмар – нема да финансира воени власти

Европската унија ја суспендираше развојната поддршка за проектите во Мјанмар за да го избегне обезбедувањето финансиска помош за армијата што минатиот месец  насила ја презеде власта во земјата, соопштија денеска официјални претставници на Унијата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close