Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

ЕУ ја поздрави одлуката на Бајден да ги врати САД во Парискиот договор

ЕУ ја поздрави одлуката на новоименуваниот претседател Џозеф Бајден да ги врати Соединетите Американски Држави во Парискиот договор и веќе денеска ги најави првите контакти со американската администрација за заедничка борба за заштита на климата.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close