Svet.SlajderБалканБалкан.Портал

ЕУ ја повика Турција да биде конструктивна во решавањето на спорот во источниот дел на Медитеранот

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел синоќа предупреди дека сите „опции остануваат на маса“ во одбраната на интересите на Европската унија (ЕУ), доколку Турција не биде конструктивна во решавањето на спорот во источниот дел на Средоземното Море.

Back to top button
Close
Close