СветСвет.Портал

Етопска организација за човекови права тврди дека во земјата имало масакр

Членовите на подмладокот на етничката група Тиграјци од Етиопија убиле најмалку 600 цивили за време на судирите со локалните безбедносни сили во масакрот во градот Маи Кадра, соопшти денеска Етопската организација за човекови права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close