0_Web_Насловна-слајдер0_Македонија.ПорталMakedonija.SlajderПолитика

Јетон Шаќири предлог на ДУИ за министер на МИОА

Јетон Шаќири е предлогот на ДУИ за министер за информатичко општество и администрација. Информацијата за МИА ја потврдија од ДУИ. Шаќири е професор на Меѓународниот универзитет во Струга.

Скопје, 22 август 2020 (МИА) – Јетон Шаќири е предлогот на ДУИ за министер за информатичко општество и администрација. Информацијата за МИА ја потврдија од ДУИ.

Шаќири е професор на Меѓународниот универзитет во Струга.

Рокот за поднесување на предлогот за избор на нова Влада истекува на 2 септември. По вчерашниот избор на Талат Џафери за претседател на Собранието, се очекува во наредните денови да биде закажана седница за избор на новата влада. бак/скс/

 

Back to top button
Close
Close