Свет

Етиопските сили тргнаа кон главниот град на бунтовничкиот регион Тиграј

Етиопските сили денеска тргнаа кон главниот град на бунтовничкиот регион Тиграј, игнорирајќи ги меѓународните апели за организирање преговори за ставање крај на конфликтот и негирајќи дејствување против која било етничка група.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close