0_Web_АктуелноSvet.SlajderСветСвет.Портал

Етиопската војска влезе во Мекеле, се трага по лидерите на бунтовниците од ТПЛФ

Потрагата по лидерите почна откако етиопската војска претходно влезе во Мекеле, главниот град на  регионот Тиграј, рече премиерот Абиј Ахмед.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close