Svet.SlajderСветСвет.Портал

Етиопската Влада дозволи хуманитарната помош да влезе во регионот Тиграј

Владата на Етиопија и Обединетите нации денеска потпишаа договор за обезбедување пристап до хуманитарна помош во регионот Тиграј, што  е зафатен со конфликт, јави ДПА.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close