Svet.SlajderСветСвет.Портал

Eтиописката армија тврди дека го зазеде главниот град на Тиграј

Етиописките сојузни сили презедоа „целосна контрола“ над главниот град на регионот Тиграј, Мекеле, соопшти етиопискиот воен штаб

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close