BotëBotë.Portal

Etiopi: Vriten të paktën 34 njerëz në një sulm terrorist

Në një përleshje të armatosur në pjesën veriore të Etiopisë, në rajonin Tigraj, mes ushtrisë etiopiane dhe kryengritësve, terroristë të armatosur në pjesën perëndimore të vendit kanë sulmuar një autobus, me ç'rast janë vrarë 34 njerëz, kumtoi Organizata kombëtare për të drejtat e njeriut.

Back to top button
Close
Close