СветСвет.Портал

Етиопија: Убиени најмалку 34 луѓе во терористички напад

Во момент на оружен судир во северниот дел на Етиопија, во регионот Тиграј, кој се води меѓу етиописката војска и бунтовниците, вооружени терористи во западниот дел од земјата нападнале автобус, при што се убиени 34 луѓе, соопшти Националната организација за човекови права.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close