ЕвропаЕвропа.Портал

Естонија ја добива првата премиерка по договорот меѓу двете најголеми партии

Двете најголеми политички партии во Естонија денеска постигнаа договор за нова Влада предводена од Каја Калас, првата премиерка во историјата на оваа балтичка земја.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close