0_Спорт.ПорталSport.SlajderКошарка

ЕСПН го одбра тимот на деценијата

Американскиот телевизиски канал „ЕСПН“ на својата веб-страница го претстави симболичниот тим на декадата во НБА-лигата.

Вашингтон, 1 јануари 2020 (МИА) – Американскиот телевизиски канал „ЕСПН“ на својата веб-страница го претстави симболичниот тим на декадата во НБА-лигата.

Петте најдобри играчи од последните десет години според ЕСПН се:

Стив Кари (Голден Стејт)
Џејмс Харден (Хјустон)
Леброн Џејмс (ЛА лејкерс)
Кевин Дурант (Бруклин)
Ентони Дејвис (ЛА лејкерс). зс/

Таг
Back to top button
Close
Close