Оригинални текстови

ЕСМ: Обвинувањата за корупција во јавните набавки во РЕК Битола се тенденциозни и штетни

Во кој паралелен свет живее пратеникот Антонијо Милошоски и излегува на прес конференција обвинувајќи за намерно одолговлекување на постапката за набавка на сопствена механизација за потребите на ПЕ Рудници на РЕК Битола, а комбинатот и АД ЕСМ се во фаза на потпишување на договори за набавка на механизација? РЕК Битола и АД ЕСМ тоа го соопштија пред пет дена и најавија дека во текот на следната недела, истото ќе биде презентирано во јавноста, соодветно на тежината на набавката вредна над 15 милиони евра.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close