Svet.SlajderСвет

Еруптираше вулканот Мерапи

Индонезискиот вулкан Мерапи денеска исфрли час, пепел и лава. Подножјето на планината Мерапи утрово е прекриено со камења

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Таг
Back to top button
Close
Close