Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Еруптираше вулкан во Исланд, нема опасност за жителите

Вулканот Фаградалсфјал во близина на исландската престолнина Рејкјавик еруптираше синоќа и го обои небото над градот во црвена, но научниците не се загрижени за овој феномен.

Back to top button
Close
Close