Svet.SlajderСветСвет.Портал

Ерупција на вулканот Семеру на индонезискиот остров Јава

На индонезискиот остров Јава денеска еруптираше вулканот Семеру,  испуштајќи чад и пепел во атмосферата во височина од 5,6 километри, се наведува во извештајотот на Геолошкиот институт на Министерството за енергетика на Индонезија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close