0_Web_АктуелноSvet.SlajderВидео изјаваЕвропаЕвропа.Портал

Ерупција на вулканот Етна, лава се спушта на сите страни

Најголемиот активен вулкан во Европа, Етна, што се наоѓа на италијанскиот остров на Сицилија, денеска еруптираше и исфрли големи количества лава, чад и пепел од неговиот југоисточен кратер

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close