Svet.SlajderСвет

 Ерменскиот претседател одби да го смени началникот на Генералштабот

Претседателот на Ерменија, Армен Саркисјан одби да го смени началникот на Генералштабот на ерменската армија, Оник Гаспарјан, кој претходниот ден беше разрешен од должноста од премиерот Никола Пашинјан, соопшти Кабинетот на претседателот.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close