Svet.SlajderЕвропа

Ерменскиот министер за надворешни работи поднесе оставка, најавени промени во Владата

Ерменскиот министер за надворешни работи Зохраб Мнацаканијан денеска поднесе оставка, објави портпаролката на Министерството Ана Нагдалјан.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close