Svet.SlajderСвет

Ерменија: Соборени три авиони и еден хеликоптер на Азербејџан

Министерството за одбрана на Ерменија соопшти дека денеска војската во Нагорно Карабах соборила еден азербејџански авион и еден хеликоптер. Набргу после тоа, беше соопштено дека се соборени уште два авиона, пренесува ТАСС.

Back to top button
Close
Close