ЕвропаЕвропа.Портал

Ерменија побарала воена помош од Русија поради тензиите со Азербејџан

Ерменскиот премиер Никол Пашинијан изјави денеска дека побарал воена помош од рускиот претседател Владимир Путин во момент на тензии со Азербејџан по вооружениот конфликт во регионот Нагорно Карабах.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk

Провери го и ова

Close
Back to top button
Close
Close