Svet.SlajderЕвропаЕвропа.Портал

Ерменија од Азербејџан бара ослободување на сите заробеници од Нагорно Карабах

Ерменија го повика Азербејџан да ги ослободи сите воени заробеници, пет месеци по завршувањето на борбите околу регионот Нагорно Карабах.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Back to top button
Close
Close