СветСвет.ПорталСвет.Слајдер

Ерменија и Азербејџан во вербален судир по заробувањето на ерманските војници

-Ситуацијата е напната и експлозивна, изјави денеска привремениот ерменски премиер, Никол Пашинијан, тврдејќи дека Азербејџан ги заробил војниците на ерменска територија.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

+389 2 2461600
marketing@mia.mk
Back to top button
Close
Close