ЕвропаЕвропа.Портал

Ерменија демантира дека извршила напад врз азербејџански градови

Ерменија и областа Нагорно Карабах ги демантираа тврдењата на Азербејџан дека ерменски вооружени сили синоќа извршиле напад врз градот Мингачевир.

Веста е достапна само за претплатниците на веб-сервисот на МИА.
Логирајте се или контактирајте го секторот за маркетинг за повеќе информации.

Даниела Димовска 075 284 502
Јованка Јанковска 075 280 297
Вида Димова 075 284 506
Таг
Back to top button
Close
Close