0_Спорт.ПорталСпортФудбал

Ерлинг Халанд доби забрана да дава изјави

Норвешката тинејџерска сензација Ерлинг Халанд доби забрана од тамошната фудбалска федерација да дава изјави.

Осло, 4 февруари 2020 (МИА) – Норвешката тинејџерска сензација Ерлинг Халанд доби забрана од тамошната фудбалска федерација  да дава изјави.

Потегот е со цел да го заштитат и да му обезбедат што поголем мир во пресрет на натпреварот со Србија од Лигата на нации. Натпреварот со Србија од баражот за ЕП 2020 е кон крајот на идниот месец.

Халанд ќе има право да дава изјави само за ТВ 2, телевизиска куќа што ги откупи правата за пренос на натпреварите на норвешката фудбалска репрезентација.

Поранешниот напаѓач на Салцбург импресионира со своите настапи во дресот на Борусија каде замина за само 20 милиони евра. Во само три меча тој постигна дури седум голoви. сѓд/

Back to top button
Close
Close